Yazılar

Terkedilmek

……Ben onunla yeniden bir araya geliriz diye hiç geçirmedim beni terkettiğinden beri aklımdan, zaten bunu isteyip istemediğimi de bilmiyordum açıkçası, ayrıca tüm yaptıklarından sonra ona güvenmiyordum; ya yine aynı şeyi yaparsa diye.

Onsuzluktan sonra ben kendime öylesine yetmeye başlamıştım ki kimseye ihtiyaç duymuyordum. İşte bu ruh haliyle normal hayatıma devam ediyordum.

Nereye gittiği belli olmayan kaptansız bir gemideymişim gibi hissettiğim için ondan gelen mesajlar ufak kalp çarpıntıları yapıyordu. Bir akşam dümene geçtim, gemiyi limana almanın vakti geldi dedim ve yemeğe çıktık, açık denizden gelince alışkanlık olsa gerek gittik balık yemeye. Öyle özlem dolu ve hayranlıkla baktı ki gece boyunca bana anlatamam sana. Çok özlediği, yokluğunu çektiği, sevdiği halde aptallığından terkettiği kadın yeniden karşısındaydı ama ona sadece bakabiliyor olmanın verdiği çaresizlik her halinden anlaşılıyordu. Herşey ve en önemlisi onun bu kadınla kaderi, daha önce terkettiği bu kadının iki dudağı arasındaydı şimdi.

………..Çıktık; arabaya bindik, bizim yerimize gittik, deniz karşında arabada otururken o zamanlar bizim olan şarkımız başladı çalmaya. İşte ben o anda akıtmaya başladım gözyaşlarımı, yokluğunda yaşadıklarım, acılarım, unutmaya alışmaya çalışmalarım şimdi yeniden karşımda olan bu adamın ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışmak, ya yine başlar ya yine giderse düşünceleri bastı üzerime…

işte tüm bunlara ağlamaya başladım. O da yan koltukta ağlıyordu, beni ağlattığına, yaptıklarına, pişmanlıklarına… sor dedi, sor! Pişman mısın diye sor dedi. Sordum cevabını bilmeme rağmen. Pişman mısın beni terkettiğine? Çok ama çooookkk pişmanım eşek gibi köpek gibi pişmanın dedi. Erkek milleti pişmanlıklarının önemini vurgulamak için neden böylesi güzel hayvanların isimlerini kullanır ki?

Dedim ki ne değişti? Ben aynı benim, şartlarım hala aynı, beni istememene sebep olan herşey hayatımda hala var. Yeni bir ilişki yaşamak yerine arkadaş olarak kalalım, arada bir görüşürüz, sen ailene uygun birisiyle ol, sana destek olur fikir veririm, ama senden sonra kendimi onarmışken tekrar kollarına atlamaya cesaret edemem dedim.

Ben arkadaş olarak kalamam seninle, seni bu kadar severken dedi. Ben de o halde hiç görüşmeyelim artık dedim. Ona hiç dayanamam, seni görmemek beni kahrediyor yaşayamıyorum anlasana dedi.

O halde ne istiyorsun benden dedim. Sustu!! Çünkü biliyordum benimle ne yapacağını hala o da bilmiyordu. Sadece özlediği kadın yanındaydı ve hep yanında olsun istiyordu ama bunu nasıl yapacağını bilmiyordu.

O geceden sonra hergün görüştük. İşten çıkar çıkmaz yanıma gelip beni almaya, her akşamını benimle geçirmeye başladı; yanımdan hiç ayrılmıyordu. O bildiğimi sandığım ve yeniden güvenmek istemediğim adam gerçekten çok değişmişti, eskisi gibi hiç değildi. Ya da aslında çok değişen bendim ondan böyle deli divaneydi.

Kadınlar günü ondan bir çiçek aldım, “dünya kadınlar günün bensiz olmasın” diye. Ne tuhaf, yıllar önce aynı günde zorla kadın yapmıştı bir pislik beni ve benim için hayatımın en kara günüydü, nasılda nefret etmiştim utanç duymuştum kadın olmaktan; yıllar yıllar sonra ise aynı günde sevdiğim adamın bana hissettirdiği iyiki kadınım demenin haklı gururu… birbirine karışmıştı tüm duygularım.

Bu arada heryerden çiçekler yağıyordu, öyle çok hayranım vardı ki… her gün birinden çiçek geliyordu.

Bir kadın kimseye ihtiyaç duymayınca ve kendini kendisi taşımaya başlayınca tüm erkekler onun peşinden mi geliyordu? En kötü terkedeni bile ayrılamıyordu…..

Bu yazı yorumlara kapalıdır.

Terkedilmek

……Ben onunla yeniden bir araya geliriz diye hiç geçirmedim beni terkettiğinden beri aklımdan, zaten bunu …

Kabullenmek

Gece arkasını döndü güne, siyah örtüsünü çekti dünyanın üzerine, her canlı kendi karanlığına gizlendi, ben …

Ölüm Korkusu

Ne için yaratıldım ben? Öleceğim kesinse yaşamımın anlamı ne? Bu soruya cevap bulduğumda ne elde etmiş olurum? …